Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільховець

Вільховець - село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Таганча. Населення - 1156 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Калинівка, Половецьке й Семигори.
У Вільховці міститься центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким закріплено 3591 га сільськогосподарських угідь, у т. ч.
3071 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто також м'ясо-молочне тваринництво, овочівництво, садівництво, бджільництво і рибництво.
У селі є середня школа, будинок культури,
2    бібліотеки, а також лікарня і пологовий будинок.
У липні 1668 року біля Вільховця сталася битва між запорізькими козаками на чолі з І. Сірком і татарами, які були вщент розбиті.
За героїзм, виявлений у Великій Вітчизняній війні, 200 місцевих жителів нагороджено орденами й медалями СРСР. Житель села О. А. Кудін був одним із захисників легендарної Брестської фортеці.
Картину дореволюційного життя жителів с. Семигір яскраво змалював І. С. Нечуй-Левицький у творі «Кайдашева сім'я». Про розквіт цього села за Радянської влади розповідається у книжці О. О. Палажченка «Там, де жили Кайдаші».
Поблизу Вільховця виявлено залишки двох городищ; тут знайдено монетну гривну часів Київської Русі. Біля Половецького Досліджено давньоруський могильник, поселення та городище IX-XII ст., яке було сторожовим пунктом на березі Росі.

Вільховець