Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Росава

Росава (давні назви Русава, Рославя) - село, центр сільської Ради, розташоване при впаданні річки Росавки у річку Росаву, на автомагістралі Київ-Дніпропетровськ, за 6 км від районного центру і залізничної станції Миронівка. Населення - 2859 чоловік.
У селі розташований колгосп ім, 40-річчя Жовтня, який має 2656 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі 2409 га. Колгосп спеціалізується на вирощуванні зернових культур, зокрема пшениці, та цукрових
буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Свинарка X. Н. Салпук нагороджена орденом Леніна.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, лікарня.
Навесні 1905 року під впливом революційних виступів у селі виникла підпільна група чисельністю 13 чоловік. Підпільники були зв'язані з робітниками Миронівського цукрозаводу. У травні 1905 року робітники й селяни Росави провели перед будинком сільської управи мітинг на знак солідарності з робітничим класом Росії. Наприкінці травня того ж року тут мали місце сутички з стражниками, а потім - з прибулими карателями, які заарештували організаторів виступу. Однак трудящі відбили арештованих. Лише одержавши підкріплення, карателі придушили виступ. Багатьох селян було заарештовано.
Під час тимчасової окупації села гітлерівці розстріляли 8 комуністів. За героїзм на фронтах Великої Вітчизняної війни 178 жителів села нагороджено орденами й медалями, М. У. Кін дратович удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
У червні 1845 року в Росаві побував Т. Г. Шевченко, про що він згадує в повісті «Прогулка с удовольствием и не без морали».
В селі є архітектурна пам'ятка-дерев'яна церква XVIII століття.
На околицях с. Росави досліджено кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), скіфського часу (VII-VI ст. до н. е.) та знайдено скарб ювелірних речей VI-VII ст. В урочищі Замчиську збереглися, залишки городища часів Київської Русі. Розкопано давньоруські та кочівницькі кургани XXII ст., де знайдено залізні кольчуги, мечі, стріли, срібні шийні гривни, діадеми тощо.

Росава