Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кодаки

Кодаки - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру і за 1 км від автостради Київ-Одеса. Населення- 1986 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Петрівське.
В Кодаках - центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, земельні угіддя якого становлять 2783,1 га, в т. ч. 2500,2 га орної землі. Вирощують переважно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміясні галузі господарства - садівництво та рибництво.
За успіхи в розвитку колгоспного виробництва у післявоєнні роки 187 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР, в т. ч. двічі звання Героя Соціалістичної Праці удостоєна О. К. Диптан, яка понад ЗО років працює ланковою. Вона - депутат Верховної Ради УРСР 5-го і 6-го скликань, делегат XXIV з'їзду КПРС та XXIV з'їзду КП України. Орденом Леніна нагороджено О. І. Григоренко, О. Р. Червону, X. Н. Джиму, Н. П. Диптан.
У 1965 році за постановою уряду Української РСР в Кодаках розпочато будівництво експериментально-показового села. Першу чергу забудови закінчено до 50-рі-ччя Радянської влади. Споруджено будинок культури на 600 місць, середню школу, лікарню на 100 ліжок, дитячий садок на 140 місць, торговий центр, будинок побутового обслуговування, адміністративний будинок, понад 100 житлових будинків; підведено газ, водопровід, каналізацію, заасфальтовано 4 км вулиць. У центрі села - пам'ятник В. І. Леніну, обеліск на честь радянських воїнів, які загинули в боях за визволення Кодаків від німецько-фашистських загарбників, а також бюст двічі Героя Соціалістичної Праці О. К. Диптан.
Назва села походить від татарського слова «кайдак», що означає ліс. У червні 1912 року в селі відбувся страйк селян, що працювали на буряковій плантації графині Браницької.

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Кодаки