Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бирюки

Бирюки - село, центр сільської Ради. Розташовані на правому березі річки Росі, за 12 км на північний захід від районного центру і за З км від залізничної станції Бирюки. Населення - 1529 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Пугачівка.
Центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», що знаходиться в Бирюках, має 2292 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1747,2 га орної землі. З допоміжних підприємств у колгоспі є гранітний кар'єр. 6 передовиків сільськогосподарського виробництва нагороджено орденами й медалями.
Тут працюють середня школа, клуб, бібліотека; пологовий будинок, аптека; виходить багатотиражна газета «Зоря».
1905 року в селі відбувся виступ селян. Для придушення його з Києва був викликаний загін поліції. 5 чоловік - організаторів виступу заарештували.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 300 жителів села нагороджено орденами й медалями.
В Бирюках народилися Герої Соціалістичної Праці О. П. Пащенко - бригадир радгоспу «Богодухівський» Харківської області і Ф. Л. Пащенко -головний агроном цього ж радгоспу.

Бирюки