Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шаліївка

Шаліївка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Березянці (притока Росі), за 10 км від районного центру. Населення - 591 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Терешки.
У Шаліївці міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 2349 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2148 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто тваринництво. Допоміжними галузями є садівництво, городництво й рибництво (площа ставків -108 га).
У селі працюють восьмирічна школа, клуо, бібліотека.
Перші згадки про Шаліївку в історичних документах належать до 1631 року. В 1905 році тут відбулися селянські заворушення.
У серпні 1918 року селяни Шаліївки із зброєю в руках виступили проти німецьких окупантів. Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група під керівництвом В. М. Коваля. 55 жителів за бойові заслуги у Великій Вітчизняній війні нагороджено орденами й медалями СРСР.

Шаліївка