Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Троєщина

Троєщина - село, центр сільської Ради, знаходиться біля старого річища Дніпра - Десьонки, за 12 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Вигурівщина. З 1957 року до складу Троєщини входить с. Вигурівщина. Населення - 6098 чоловік.
На території Троєщини виявлено поклади торфу. В селі розташовано відділення броварського радгоспу ім. С.М.Кірова. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби та свиней.
У селі є 2 восьмирічні школи, будинок культури, бібліотека.
Під час німецько-фашистської окупації Троєщина була спалена. За подвиги у боях проти фашистських загарбників ЗО чоловік удостоєні урядових нагород.
У документах XI ст. Вигурівщина зустрічається під назвою Милославичів. 1613 року Милославичі були передані у володіння феодалу С. Вигурі, звідки й пішла назва села. Після визвольної війни українського народу 1648- 1654 pp. воно входило до складу Гоголівської сотні. У грудні 1653 року Б. Хмельницький подарував село київському Золотоверхому Михайлівському монастирю.
Поблизу с. Вигурівщини виявлено поселення доби неоліту (I-III тисячоліття до н. е.), трипільської культури (кінець III тисячоліття до н. е.), епохи бронзи (II тисячоліття до н. е.). До нащого часу збереглися рештки поселення та городища часів Київської Русі. Тут знаходився двір Юрія Долгорукого - заміська резиденція князя, що звалася Раєм.

Троєщина