Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ясенівка

Ясенівка (давня назва - Шукайвода) - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 35 км від залізничної станції Жашків, за 17 км від автостради Київ-Одеса. Населення - 1223 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Полковниче.
В селах Ясенівці та Полковничому розміщений колгосп «Арсенал», що має 2991 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2586 га орної землі. Виробничий напрям - зерново-тваринницький, провідна технічна культура - цукрові буряки. 12 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами й медалями СРСР, зокрема О. В. Сторожук - орденом Леніна.
У Ясенівці є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека.
Селяни Ясенівки брали активну участь у Київській козаччині 1855 року, за що були жорстоко покарані.
Під час Великої Вітчизняної війни у районі села діяв партизанський загін ім. Чкалова, яким командував І. Д. Карташов. За бойові заслуги на фронтах 88 жителів села нагороджені орденами і медалями.
Поблизу села виявлені залишки поселення та городища часів Київської Русі. Біля села налічується 33 кургани.

Ясенівка