Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коцюбинське

Коцюбинське - селище міського типу (з 1941 року), підпорядковане Іртиській міській Раді, розташоване за 6 км від Ірпеня. У Коцюбинському - станція Біличі на лінії Київ - Коростень. Населення- 7,4 тис. чоловік.
На території селища - комбінати будівельних матеріалів, деревообробний, промкомбінат,
експериментальний каменедробильний завод, меблева фабрика, електромайстерні та автогосподарство. У селищі функціонують лікарня, поліклініка. Є середня школа, школа робітничої молоді, палац культури, музична студія, бібліотека.
27 лютого 1918 року в районі станції Біличі відбувалися запеклі бої червоногвардійського загону Г. І. Чудновського з кайзерівськими військами, що наступали на Київ, а в жовтні і грудні 1919 року - між частинами 58-стрілецької дивізії 12-ї армії і денікінцями. 13 червня 1920 року бійці 73-ї бригади 25 Чапаевської дивізії з участю місцевих робітників вели бої з білополяками за оволодіння залізничною станцією.
70-а механізована бригада 3-ї гвардійської танкової армії 5 листопада 1943 року після запеклого бою визволила Коцюбинське від гітлерівських військ. У роки фашистської окупації багато жителів селища брали участь у партизанському русі. Комісаром загону був Ф. І. Саєнко. За самовіддану працю він як директор меблевої фабрики нагороджений орденом Леніна.

Коцюбинське