Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кривошиїнці

Кривошиїнці - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, на автомагістралі Київ - Вінниця. Населення - 1849 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Нова Петрівка, Тарасівка й Цашївка.
У Кривошиїнцях міститься центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, за Яким закріплено 3845 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3538 га орної землі; Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто тваринництво. За сумлінну працю 20 трудівників нагороджено орденами й медалями, серед них чотирма орденами Леніна - ланкову Т. О. Швидку і доярку Н. К. Стогній, 5 колгоспників - орденом Трудового Червоного Прапора. Т. О. Швидкій присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У селі є середня школа, будинок культури, бібліотека.
Кривошиїнці вперше згадуються в історичних джерелах початку XVII ст. Місцеве населення брало участь у Коліївщині. Селянина І. Пасічника було засуджено до страти. У 1903 році тут відбувся страйк сільськогосподарських робітників.
У 1918 році в Кривошиїнцях було створено партійний осередок, у 1921 році - комсомольський. За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 133 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.

Кривошиїнці