Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Каратуль

Велика Каратуль - село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Каратульки (Броварки) притоки Трубежа, за 10 км на північний схід від районного центру та за 21 км від залізничної станції Переяславська. Населення - 2054 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Мар'янівка, Плескачі, Строкова.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Радянська Україна», за яким закріплено 3947 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1954 га орної землі. З допоміжних підприємств е два млини, дві пилорами, дві майстерні для ремонту сільськогосподарького інвентаря, дві кузні, цегельний завод. За високі показники у вирощуванні сільськогосподарських культур та виробництві продуктів тваринництва 31 чоловіка нагороджено орденами й медалями Союзу РСР, з них орденом Леніна - бригадира колгоспу І. П. Бережного.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека.
Партійна організація в селі створена 1919 року; ТС О 3 заснований у 1922 році. За активну участь у громадянській війні колгоспники П. А. Володько та П. Сахно в 1930 році нагороджені орденом Червоного Прапора,
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни в боях проти німецьо-фашистських загарбників, 82 жителів села нагороджено орденами й медалями.
У Великій Каратулі народився генерал-лейтенант І. Й. Сонько.
Поблизу села збереглися залишки Змійових валів, а на його околицях досліджено кургани часів Київської Русі.

Велика Каратуль