Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яблунівка

Яблунівка - село, центр сільської Ради, розташована на річці Росі, за 20 км на південний захід від районного центру та залізничної станції Біла Церква. Населення - 2029 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Мала Сквирка.
Колгосп ім. М. О. Щорса, центральна садиба якого знаходиться в селі, має 2700 га землі, в т. ч. 2568 га орної. У господарстві з допоміжних підприємств є млин, олійниця, майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки, пилорама.
За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 3 чоловіка, в т. ч. орденом Леніна - комбайнера А. А. Омця.
В селі - середня школа, клуб, бібліотека, дільнична лікарня, аптека.
Яблунівка заснована наприкінці XVII - на початку XVIII ст. У 1855 році в часи Київської козаччини селяни виступили проти феодально-кріпосницького гніту, вимагали землі й волі.
В роки німецько-фашистської окупації Яблунівка була одним з опорних пунктів Білоцерківського підпільного райкому партії й партизанського загону. За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 272 жителі села.
Біля села Мала Сквирка є залишки городища та розкопано 2 кургани часів Київської Русі.

Яблунівка