Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Снітинка

Велика Снітинка (стара назва - Масани) - село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Снітинка. Населення - 2770 чоловік.
У селі - центральна садиба радгоспу «Великоснітинський», який має 4,6 тис. га землі, в т. ч. 3,5 тис. га
орної. Господарство спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві та вирощуванні овочів. Допоміжні галузі - рибництво (20 га ставків), бджільництво, садівництво. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва комбайнера П. Ф. Харченка нагороджено орденом Леніна, телятницю Є. І. Шабельник - орденом Жовтневої Революції.
У Великій Снітинці є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, будинок культури, медамбулаторія.
У 1905 році в селі вибухнуло повстання проти поміщика. 2 березня 1907 року відбулася збройна сутичка між поліцією та селянами й робітниками, які намагалися звільнити заарештованих за антиурядову пропаганду І. Єгорова і К. Ганжу. Під час сутички кількох жителів було вбито й поранено. У квітні 1912 року відбувся страйк сільськогосподарських робітників. У 1918 році понад 200 жителів села боролися за Радянську владу в складі партизанського загону, яким командував О. Майданюк. За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни 236 чоловік нагороджено орденами й медалями.
У селі народилися І. Г. Кологойда - український радянський письменник (1901-1959 pp.) та В. А. Кисленко - кандидат медичних наук.
На території Великої Снітинки знайдено дві срібні римські монети II ст. н. е. На околицях збереглися залишки чотирьох городищ часів Київської Русі та великий курган, який має назву «Могила Сорока».

Велика Снітинка