Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гостра Могила

Гостра Могила - село, центр сільської Ради, розташоване на автостраді Київ-Одеса, за 18 км від районного центру. Найближчі залізничні станції Біла Церква і Жашків - за 35 км. Населення - 1726 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Любча.
В Гострій Могилі - центральна садиба колгоспу «Росія», що має 3384 га землі, в т. ч. орної - 3170 га. Вирощуються переважно зернові культури й цукрові буряки. Розвинуті м'ясо-молочне тваринництво, садівництво, городництво. За сумлінну працю 7 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу.
В селі працюють середня школа, будинок культури, бібліотека.
Гостра Могила вперше згадується у документах кінця XVI ст. На території села є могильник, від чого й походить його назва. 1648 року жителі села брали участь у визвольній війні українського народу проти польських загарбників.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 139 жителів села нагороджені орденами й медалями СРСР.

Гостра Могила