Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грушів

Грушів - село, центр сільської ради, розташоване за 45 км від районного центру і залізничної станції Миронівка, за 6 км від пристані Ходорів на Дніпрі. Населення - 489 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Дударі.
У Грушеві - центральна садиба колгоспу «Червоний прапор». Виробничий напрям господарства - вирощування зернових культур і м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп має 1811 га сільськогосподарських
угідь, у т. ч. 1344 га орної землі.
Село має клуб, бібліотеку.
Під час окупації Грушева гітлерівцями тут діяла підпільна група, яка мала зв'язок з Ржищівським підпільним райкомом партії і з партизанським загоном ім. Чапаева. У квітні 1943 року гестапо закатувало 17 підпільників. У роки війни село зазнало великих руйнувань, майже всі його будівлі були спалені. За бойові з ас луги на фронтах Великої Вітчизняної війни 60 жителів села нагороджено орденами й медалями. С. М. Пироженко удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
У селі народився видатний російський співак і педагог, заслужений артист РРФСР С. І. Табель (18.9-1924 pp.).
Біля с. Дударева збереглися кургани скіфського часу (VII-VI ст. до н. е). Знайдено також римські монети (II ст. н. е.) та ювелірні вироби VII-VIII ст. н. е.

Грушів