Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мовчанівка

Мовчанівка - село, центр сільської Ради з 1925 року. Розташована за 2 км на північ від районного центру і залізничної станції Рокитне. Населення - 3831 чоловік.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. М. В. Фрунзе, за яким закріплено 3325 га землі, в т. ч. 3092 га орної. З допоміжних підприємств колгосп має цегельний завод і 2 млиби.
В післявоєнні роки за успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 25 чоловік нагороджено
орденами й медалями.
На території Мовчанівки є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Виходить багатотиражна газета «Колгоспна правда».
В роки Великої Вітчизняної війни у селі  діяла підпільна група. Під час однієї з операцій в тилу ворога комсомольців І. Мовчана, В. Борщенка, П. Якименка схопили фашисти і після катувань повісили. На другий день після їх страти гітлерівці вдерлися в будинок В. Борщенка і вбили його батька й матір, а потім застрелили матір П. Якименка та трьох його маленьких сестер. За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників, 126 жителів села нагороджено орденами й медалями. Уродженцями села є Герої Радянського Союзу - В. І. Козловський та
0. Шевченко, який 1944 року в Карпатах повторив подвиг 0. М. Матросова, й навічно занесений до списку військової частини. Ім'ям С. 0. Шевченка названа школа, в якій він навчався, та краща колгоспна бригада.
На території села виявлено залишки 2 поселень черняхівської культури.

Мовчанівка