Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Карапиші

Карапиші - село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги річки Росавки, за 15 км від районного центру, за 1,5 км від залізничної станції Карапиші. Населення - 5557 чоловік.
У Карапишах розміщений колгосп ім. Щорса, за яким закріплено 5723 га землі, в т. ч. 5398 га орної. Основний виробничий напрям господарства - вирощування зернових і м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі -
садівництво, овочівництво, птахівництво й рибництво. В селі розташований філіал районного об'єднання «Сільгосптехніки», торфопідприємство, кам'яний кар'єр. Колгосп ім. Щорса - один з передових у районі. Господарство змагається з колгоспом Нарофомінського району Московської області.
За трудові успіхи 26 передовиків колгоспного виробництва відзначені орденами й медалями. Орденом Леніна нагороджені Н. С. Кривошея та О. І. Ситник (йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці), орденом Жовтневої Революції - В. А. Коломієць.
У селі є середня, дві восьмирічні й початкова
школи, будинок культури, дві бібліотеки, лікар ня й пологовий будинок.
Жителі села брали активну участь у виступах проти кріпацтва в часи Київської козаччини 1855 року.
Під час окупації села німецькими військами в 1918 році селяни організували загін, який очолив місцевий житель, колишній матрос П. Г. Шульга. Діставши завдання пустити під укіс німецький ешелон з награбованим хлібом і продуктами, загін зав'язав бій з німецьким підрозділом, що прибув на бронепоїзді. 10 партизанів разом з П. Г. Шульгою загинули в бою.
За героїзм у боях проти гітлерівців у роки Великої Вітчизняної війни 188 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.