Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Вільшанка

Велика Вільшанка - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Раківки, притоки Стугни, яка відокремлює село від Малої Вільшанки Обухівського району. Відстань до районного центру - 16 км. Населення - 2167 чоловік.
У селі - центральна садиба колгоспу «Дружба», земельні угіддя якого становлять 3139,8 га, в т. ч. 2550,6 га орної землі. Вирощують переважно зернові культури. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. Розвинуте рибне господарство. З допоміжних підприємств колгосп має млин, олійницю, механічну майстерню.
У Великій Вільшанці є початкова, середня із заочним відділенням школи, клуб, бібліотека.
Вперше в історичних документах село згадується в 1762 році. У 1855 році жителі села брали участь у селянському русі, відомому під назвою Київської козаччини.
Уродженцю Великої Вільшанки Ф. М. Тромсі присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
На території Великої Вільшанки знайдено скарб римських монет II-III ст. н. е. та комплекс речей у похованні ранньослов'янської черняхівської культури (I ст. н. е.). В урочищі Корнієвій Дубині розкопано курган часів Київської Русі. Через село проходить великий оборонний вал того ж періоду, який з'єднується з Барахтинським та Митницьким валами.

Велика Вільшанка