Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тептіївка

Тептіївка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Росі, за 8 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Богуслав. Населення - 661 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Дешки.
У Тептіївці міститься центральна садиба колгоспу «Батьківщина», за яким закріплено 1220 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1101 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-
буряковий; розвинуто також м'ясо-молочне тваринництво.
У селі є восьмирічна школа, 2 клуби, бібліотека.
У Тептіївці бував соратник В . І. Леніна по петербурзькому «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» П. К. Запорожець. У 1894 році він приїздив сюди до батька і привозив відому книгу Володимира Ілліча «Що таке „друзі народу" і як вони воюють проти соціал-демократів?». Пізніше, будучи хворим, П. К. Запорожець знову приїхав у село.
За мужність і відвагу, виявлені у Великій Вітчизняній війні, 92 жителів Тептіївки нагороджено орденами й медалями СРСР.
Поблизу села знайдено скарб з 320 срібних римських монет (II ст. н. е.). Збереглися також залишки городища та поселення часів Київської Русі.

Тептіївка