Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'янівка

Мар'янівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км від районного центру і за 4 км від автостради Київ-Одеса. Населення - 2330 чоловік.
У селі знаходиться дослідне господарство Українського науково-дослідного інституту механізації та електрифікації сільського господарства, створене в 1968 році на базі колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС. 8 передовиків колгоспного виробництва нагороджено орденами й медалями. Г. .0. Гук удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
У Мар'янівці є середня школа, клуб, бібліотека.
В роки тимчасової німецько-фашистської окупації у Мар'янівці діяла антифашистська підпільна група на чолі з І. Д. Стулою. У 1943 році, під час наступу радянських військ, біля села точилися запеклі бої. Мар'янівка кілька разів переходила з рук у руки. Серед, загиблих радянських воїнів, похованих у братській могилі,- Герой Радянського Союзу гвардії лейтенант М. М. Красіков.
У Мар'янівці народився І. С. Козловський - народний артист СРСР.
Біля Мар'янівки в мішулому столітті було 57 курганів, з них розкопано 3 - «Оленівка» (доби бронзи, III тисячоліття До н. е.), «Три брати» та знаменита «Переп'ятиха» скіфського часу (VI ст. до н. е.). В кургані «Переп'ятиха» знайдено багато посуду і золоті бляшки у вигляді крилатого грифона, залізна зброя, бронзове дзеркало та інші речі. Цей курган був відомий ще в XII ст. Про нього є літописна згадка під 1151 роком. Легенда розповідає, ніби княгиня Переп'ятиха в нічному бою помилково убила свого чоловіка Переп'ята, який повертався з походу. Вона думала, що це ворог. На світанку, довідавшись про свою помилку, вона заподіяла собі смерть. Воїни над їх тілами насипали дві могили. Ту, що знаходиться біля с. Мар'янівки, в народі називають «Переп'ятиха», другу - біля Фастівця - «Переп'ят». На кургані «Переп'ятиха», в розкопках якого в 1845 році брав участь Т. Г. Шевченко, встановлено меморіальну дошку.

Мар'янівка