Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кирдани

Кирдани - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Котлуя (притоки Росі). Відстань до районного центру 4 км. Населення - 1321 чоловік. Поблизу села - великі масиви лісів Таращанського лісництва.
У Кирданах розташована центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який має 1353 га земельних угідь, у т. ч. 1211 га орної землі. Вирощують переважно озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу (на зерно), цукрові буряки. Розвинуте молочно-м'ясне тваринництво і рибництво (у селі 65 га ставків).
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Вперше в історичних документах село згадується в XVI столітті. В 1855 році селяни Кирданів брали участь у повстанні, відомому під назвою Київської козаччини. В 1918 році під час німецької окупації багато жителів села влилося в партизанський загін, що діяв на території Таращанського повіту.
У 1922 році в Кирданах виникла хліборобська артіль «Поступ», 1923 року - «Незаможник» на базі яких 1929 року була організована сільськогосподарська артіль «Поступ» (тепер колгосп ім. Кірова).
Під час Великої Вітчизняної війни поблизу Кирданів діяв партизанський загін під командуванням капітана Б. К. Бабенка. 15 жителів села входило до цього загону, з них 5 розстріляли окупанти в 1942 році. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 45 жителів села нагороджені орденами й медалями.
У Кирданах народився генерал-майор артилерії І. А. Вовченко.
Поблизу села є великий курган - Лиса Могила. В селі знайдено кілька римських монет (II ст. н. е.).

Кирдани