Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Насташка

Насташка - село, центр сільської Ради, Розташована за 17 км на південний захід від районного центру та залізничної станції Рокитне. До шосе Біла Церква-Тараща - 3 км. Населення - 3582 чоловіка. Сільраді підпорядкований населений пункт Колесникове.
На території села розміщений колгосп ім. 1 Травня, який має 4420,6 га землі, в т. ч. 4000,3 га орної. За
успіхи, досягнуті в розвитку колгоспного виробництва, 12 чоловік нагороджено орденами й медалями Союзу РСР, у т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора - бригадира тракторної бригади І. П. Криволапа і доярку Л. І. Вараву.
В Насташці є середня і 2 початкові школи, заочна школа сільської молоді, республіканська школа будівельників, 3 клуби, будинок культури, 5 бібліотек; лікарня, пологовий будинок, побуткомбінат.
Село засноване в 1577 році. Під час революції 1905-1907 pp. тут відбулися селянські заворушення. 1918 року селяни Насташки брали активну участь у Таращанському повстанні проти німецьких інтервентів.
1923 року створено сільськогосподарську комуну ім. 1 Травня. Першими комунарами стали Ф. К. Дяденко (голова),  Т. Костина, М. Г. Костина, X. І. Кутній, Г. І. Невмержицький, Р. С. Рябошапка, Т. С. Рябошапка, Г. В. Трохимець, Н. X. Трохимець, М. Т. Шаповал.
За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, 220 уродженців села нагороджено орденами й медалями.
В селі виявлено залишки городища часів
Київської Русі, а на околицях є 2 кургани.
За переказами, на місці сучасного села
існувало велике стародавнє місто Китайгород, яке зруйнували татари.

Насташка