Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Халеп'я

Халеп'я - село, центр сільської Ради, розашоване на березі Дніпра за 20 км від районного центру. Населення - 1323 чоловіка.
У селі є цегельний завод, а також центральна садиба колгоспу «Жовтень», який має 4365 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі 2361 га. Виробничий напрям господарства - вирощування
зернових культур та цукрових буряків. Розвинуте тваринництво.
В Халеп'ї працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека.
В роки громадянської війни тут лютувала банда атамана Зеленого. В 1919 році бандити кинули в колодязь живими 36 комсомольців. Жителі села поставили обеліск біля комсомольської криниці. 1967 року останки комсомольців було перенесено в центр села до будинку культури і встановлено пам'ятник.
Біля с. Халеп'я виявлено кілька поселень трипільської культури (III тисячоліття до н. е.). Одне з них в урочищі Коломийщині досліджено повністю - тут виявлено залишки 39 великих наземних жител, розташованих по колу. В селі розкопано курган скіфського часу (VIII-IV ст. до н. е.). В урочищі Ставищі є рештки поселення черняхівської культури. На території села виявлено городище часів Київської Русі - залишки літописного міста Халепи та розкопано понад 100 курганів.

Халеп'я