Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Войкове

Войкове - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру і за 18 км від залізничної станції Березань. Населення - 1940 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Великий Крупіль, Малий Крупіль, Софіївка.
Тут знаходиться центральна садиба радгоспу «Бойківський» і його перший відділок. Радгосп - багаїогалузеве господарство, в якому поряд з зерновими значне місце посідає вирощування картоплі та овочів, виробництво молока. Діє також цегельний завод.
Працюють середня школа, клуб, бібліотека. Є лікарня.
До 1927 року село мало назву Войтове. Нову назву було дано на честь П. Л. Войкова, радянського дипломата, повпреда СРСР у Польщі, який загинув у 1927 році.
Перші відомості про село належать до початку XVII ст.
 У Софіївському відділку радгоспу «Бойківський» працює доярка Герой Соціалістичної Праці С. М. Колендо. У селі живе відома вишивальниця Г. Ф. Шкарупила, виготовлені нею вироби експонувалися на республіканській і всесоюзній виставках декоративно-прикладного мистецтва.
Поблизу с. Софіївки виявлено поселення і розкопано великий могильник періоду бронзи (II тисячоліття до н. е.), від якого дістала назву археологічна культура софіївська.

Войкове