Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Черепин

Черепин - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру і за 9 км від залізничної станції Тетіїв. Населення - 1052 чоловіка. Сільській Раді підпорядковано села Григорівка та Черепинка.
На території села - колгосп ім. Петровського, за яким закріплено 3895 га землі, в т. ч. 3724 га орної, та 60 га саду. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур і цукрових буряків. Розвинуто
м'ясо-молочне тваринництво, садівництво.
В Черепині є восьмирічна школа, будинок культури, дві бібліотеки, пологовий будинок.
Під час Коліївщини в лісі під Черепином був табір повстанців. Весною 1905 року в селі виник страйк. Каральний загін жорстоко розправився з його учасниками.
1918 року у Черепині під час німецької окупації створено партизанський загін, який 9 червня, розгромив каральний підрозділ і згодом влився до складу Таращанського полку.
У роки Великої Вітчизняної війни за мужність у боротьбі проти фашистів та за визначні успіхи в розвитку народного господарства 238 черепинців нагороджено орденами і медалями, в т. ч. Г. Ф. Файденка-орденом Леніна.

Черепин