Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Саливонки

Саливонки - село, центр сільської Ради, розташоване за 34 км від районного центру і. за 19 км від залізничної станції Устимівка. Населення - 3295 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Черняхівка.
В Саливонках - центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». Земельні угіддя становлять 5141 га, в т. ч. орної землі - 4843,2 га. Провідні галузі господарства - рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. В селі розташована також центральна садиба Саливонківського дослідного господарства Всесоюзного науково-дослідного інституту цукрових буряків.
За успіхи, досягнуті в розвитку колгоспного виробництва, 19 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР.
Працюють середня школа, будинок культури, бібліотека.
У 1905 році в Саливонках відбулося заворушення селян, яке було жорстоко придушене козаками. Одного з організаторів виступу X. Васяна відправлено до Сибіру на каторгу.
У роки тимчасової німецько-фашистської окупації колгоспники допомагали партизанам і танковому десанту, який увірвався в село в ніч на 14 листопада 1943 року. М. Л, Голинок переховувала тяжко поранених танкістів. Гестапівці схопили її, але, незважаючи на катування, патріотка не виказала радянських воїнів. Старшому лейтенанту І. П. Бочарникову, який героїчно загинув у боях за село, посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Саливонки