Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Томашівка

Томашівка - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Ірпеня, за 18 км від районного центру. Населення - 622 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Ярошівка.
У Томашівці знаходиться центральна садиба колгоспу «Зоря», який має близько 2,5 тис. га землі.
Вирощують переважно зернові культури й цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є середня школа, клуб, дві бібліотеки.
Томашівка заснована в другій половині XVII ст. під час селянсько-козацьких повстань проти польської шляхти.
В 1861 році в Томашівці відбувся виступ селян проти проведення реформи. Поміщик викликав війська, які придушили виступ. У 1863 році жителі Томашівки знову повстали. Цього разу 118 чоловік було віддано до суду і покарано різками. В 1907 році в селі відбувся страйк сільськогосподарських робітників.
Під час німецько-фашистської окупації в Томашівці в листопаді 1941 року професор П. М. Буйко та І. М. Іванніков організували підпільну групу, якою керувала В. Й. Гатті, а пізніше - В. Ф. Володін. У квітні 1943 року група вийшла в ліс і влилась у партизанський загін Героя Радянського Союзу А. С. Грисюка. У селі біля середньої школи споруджено пам'ятник Герою Радянського Союзу П. М. Буйку.
У Томашівці народилися Ф. О. Бурлака - один з організаторів колгоспу в селі, нині генерал Радянської Армії, і П. І. Рибинок - Герой Радянського Союзу.

Томашівка