Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Карашин

Великий Карашин - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Здвижу, за 16 км від районного центру. Населення - 801 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Малий Карашин і Червона Слобода.
У селі - центральна садиба колгоспу «Koмунар», який має 5300 га землі, в т. ч. 3072 га орної. Господарство спеціалізується на виробництві зерна, вирощуванні картоплі, льону. Розвинуті м'ясо-молочне тваринництво, садівництво.
У Великому Карашині - восьмирічна школа, будинок культури на 400 місць, бібліотека.
У 1848 році в селі відбулися селянські заворушення, викликані введенням інвентарних правил. Виступи селян були придушені збройною силою. На Червонослобідському спиртзаводі в 1904-1905 pp. відбулися страйки робітників.
198 жителів села за мужність і героїзм, виявлені в боях проти гітлерівських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, нагороджені орденами та медалями Союзу РСР.
В 1968 році в центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Біля села збереглися залишки городища часів Київської Русі.

Великий Карашин