Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стайки

Стайки - село, центр сільської Ради, розташоване за 40 км від районного центру. Пристань на Дніпрі.
Населення - 3490 чоловік.
Колгосп «Дніпро» має 4,4 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 3,4 тис. га орної землі. За Самовіддану працю комбайнеру М. Ю. Турину присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У селі - середня школа, будинок культури, три бібліотеки, лікарня.
«Град Стайк» вперше згадується в «Книге - большому чертежу». Під час визвольної війни українського народу 1648-1654 pp. Стайки були сотенним містечком Канівського полку, опорним пунктом повсталих селян і козаків.
1923 року засновано комсомольський осередок.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 292 жителі. Всі вони відзначені урядовими нагородами.
Уродженцем села є Лаврентій Горка (бл. 1660- 1737) - український письменник, освітній і церковний діяч.
Біля села виявлено рештки поселення трипільської культури, досліджено до ЗО жител. В урочищі Писаревиці, розташованому поблизу Стайок, збереглися рештки ранньослов'янського поселення черняхівської. культури. Знайдено також скарб з 1000 срібних римських монет (II ст. н. е.). У районі Стайок збереглися рештки Давньоруського поселення й городища, яке окремі вчені вважають літописним містом Святополк, що його у 1095 році збудував Святополк Ізяславичі Біля села знайдено також скарб з монетних гривень та розкопано слов'янський могильник.

Стайки