Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Семенівка

Семенівка - село, центр сільської Ради, розташоване за ЗО км від районного центру, за 15 км від залізничної станції Березань. Через село проходить автострада Київ-Харків. Населения - 1468 чоловік. Сільській Раді підпорядковано с. Леляки.
На території села розміщена центральна садиба овочево-молочного радгоспу «Семенівський», земельні угіддя якого становлять 4686 га землі, в т. ч. 3151 орної. Є середня школа, будинок культури, дві бібліотеки.
Семенівка заснована наприкінці XVI ст.
У вересні 1941 року поблизу Семенівки точилися запеклі бої з фашистськими окупантами. Через ліси, які оточують Семенівку і Леляки, пробивався з боями загін київських добровольців-залізничників. Героїчною смертю загинув під Семенівкою їх командир С. П. Голованьов. Місцеві жителі переховували поранених, проводили бійців та партизанів болотними стежками у ворожі тили. Багато семенівців були в складі партизанського загону ім. Чапаева.
За бойові подвиги в роки Великої Вітчизняної війни та зразкову працю на полях і фермах у післявоєнний період понад 300 місцевих жителів нагороджено орденами і медалями.

Семенівка