Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фасова

Фасова - село, центр сільської Ради, розташоване за 4 км від районного центру та за 28 км від залізничної станції Бородянка. Населення - 1188 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Людвинівка.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким закріплено. 2700 га землі, в т. ч. 2200 га орної. Основний напрям господарства - тваринництво, птахівництво. Вирощують зернові, картоплю, льон. Допоміжні галузі: садівництво, городництво. Бригадира колгоспу ім. 40-річчя Жовтня с. Людвинівки В. П. Негрішного нагороджено орденом Леніна.
У Фасовій є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Фасова заснована у XVIII ст. Назва походить від невеличкої річки Фоси, що протікає через село.
Під час гайдамацького повстання 1734 року в селі відбулися виступи кріпаків проти місцевого поміщика. В 1904 році в Фасовій мали місце виступи селян проти поміщика.
В роки німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група на чолі з Л. У. Нагорним. За мужність і відвагу на фронтах Великої Вітчизняної війни, 203 жителів Фасової нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.

Фасова