Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Самгородок

Самгородок - село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру. Населення - 1955 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новий Шлях, Саврань і Перемога.
У Самгородку міститься центральна садиба колгоспу ім. Свердлова, за яким закріплено 4518 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4149 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто тваринництво. 68 передовиків праці нагороджено орденами й медалями, серед них тракторист І. Г. Тимошенко й бригадир рільничої бригади М. Я. Добровольський - орденом Леніна.
В селі є середня і початкова школи, будинок культури, бібліотека, а також лікарня.
У 1855 році в Самгородку відбувся виступ селян. В 1891 році вони захопили панські випаси.
Влітку 1918 року у селі спалахнуло повстання проти німецьких окупантів і гетьманців. У 1921 році тут було створено комсомольський осередок. Під час німецько-фашистської окупації в Самгородку діяли підпільна група й партизанський загін на чолі з Т. О. Ільченком і П. О. Шуляком. 145 жителів села за бойові заслуги у Великій Вітчизняній війні нагороджено орденами й медалями СРСР.
Уродженцем Самгородка є доктор економічних, наук, професор Я. У. Лінійчук.
Поблизу села досліджено кургани з похованнями доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), часів Київської Русі та кочівницькі з конем і зброєю (X-XI ст.).

Самгородок