Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ємчиха

Ємчиха (давня назва Ямчуха) - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру і залізничної станції Миронівка, за 27 км від пристані Канів. Населення - 1002 чоловіка.
У селі - колгосп ім. Шевченка, який має 2355 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2157 га орної землі. Основний господарський напрям - рільництво й тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво, овочівництво
та бджільництво; За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, 5 колгоспників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. К. А. Загорулько - орденом Жовтневої революції.
Село має восьмирічну школу, будинок культури, пологовий будинок.
Уперше бмчиха згадується в історичних документах кінця XVIII ст. Під час революції 1905 року в селі відбувся страйк селян, які працювали в поміщицькій економії. Карателі жорстоко розправились із страйкарями. За мужність і героїзм на фронтах Великої Вітчизняної війни 32 жителі села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Поблизу Ємчихи розкопано кургани доби бронзи (III-І тисячоліття до н. е.), скіфського (VII-VI ст. до н. е.) та сарматського (II-І ст. до н. е.) часів, а також курган кочівників X- XII ст. Біля села збереглися залишки городища часів Київської Русі.
Уродженцем села є доктор сільськогосподарських наук професор І. П. Коломієць.

Ємчиха