Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Єрчики

Великі Єрчики - село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км від районного центру. Через село проходить шосе Сквира - Житомир, а на східній околиці - вузькоколійка Сквира - Попільня. Населення - 1305 чоловік.
У Великих Єрчиках міститься центральна садиба колгоспу «Радянська Україна», за яким закріплено 2163 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2086 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-
тваринницький. Допоміжні галузі - садівництво й городництво. 4 трудівників сільськогосподарського виробництва нагороджено орденами й медалями.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека, а також пологовий будинок.
Перші згадки про Великі Єрчики в історичних джерелах належать до 1605 року. У 1884 році в селі відбулися селянські заворушення. В роки революції 1905-1907 pp. тут розповсюджувалися революційні прокламації. У 1906 році спалахнув великий страйк сільськогосподарських робітників, який закінчився кривавою сутичкою з поліцією.
В 1920 році у Великих Єрчиках була створена комсомольська організація, яку очолив В. О. Баландін. Куркулі по-звірячому вбили його. У 1967 році йому споруджено пам'ятник.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 42 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.

Великі Єрчики