Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кип'ячка

Кип'ячка (давня назва Миколаївка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 23 км від районного центру і залізничної станції Миронівка. Населення - 917 чоловік. Сільраді підпорядковані села Горобіївка, Сталівка і Тарасівка.
На території Кип'ячки - центральна садиба колгоспу «Росія», який має 3397 га землі, в т. ч. 3000 га орної. Основний господарський напрям - вирощування зернових культур та цукрових буряків, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У селі є восьмирічна школа, два клуби, дві бібліотеки.
Кип'ячка заснована наприкінці XVIII ст. 1905 року селяни на чолі з місцевим жителем В. К. Логвиненком виступили проти поміщика, підпалили економію, розігнали волосну управу. Після придушення виступу В. К. Логвиненко емігрував до Америки і повернувся в рідне село лише в 1914 році. В 1942 році його закатували гітлерівці.
За мужність і героїзм, виявлені під час Великої Вітчизняної війни, близько 100 жителів села нагороджено орденами й медалями.

Кип'ячка