Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шандра

Шандра - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від залізничної станції Миронівка, за 15 км від пристані Ходорів. Населення - 1396 чоловік.
У селі розташований колгосп ім. Шевченка, який має 2958 га землі, з них 2753 га орної. Напрям господарства
- вирощування зернових культур та цукрових буряків, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За трудові успіхи орденами й медалями нагороджено 9 колгоспників.
Шандра має середню школу, будинок культури, бібліотеку, лікарню.
У 1902 році в Шандрі відбулося велике селянське заворушення. Поміщик змушений був піти на поступки. З новою силою виступи селян розгорнулися у 1905-1907 pp. Повстанці громили панські маєтки, куркульські й попівські садиби, забирали і ділили землю, хліб, із зброєю виступили проти стражників. Лише великий каральний загін зміг придушити цей виступ.
Під час німецько-фашистської окупації в Шандрі діяла підпільна антифашистська група. Гітлерівці, напавши на її слід, закатували підпільників. За героїзм і відвагу, виявлені у боях проти фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни, 84 жителі села удостоєні урядових нагород.
На околицях Шандри досліджено кургани доби бронзи (III-II тисячоліття до н. е.), скіфського часу (VII-VI ст. до н. е.) та поховання кочівників XI-XII ст. Поблизу села виявлено залишки трьох городищ часів Київської Русі.

Шандра