Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Косяківка

Косяківка - село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги річок Гнилого Тікича та Березянки, за 25 км від районного центру і за 50 км від залізничної станції Ольшаниця. Населення - 854 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Антонівка і Веселий Кут.
У Косяківці - дільниця колгоспу «Радянська Україна». Земельні угіддя його становлять 3627 га, в т. ч. орної землі - 3375 га. Виробничий напрям колгоспу - вирощування зернових культур. Розвинуте мясо-колочне тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво, ставкове рибництво, бджільництво. Артіль має кар'єри, в яких добуваються місцеві будівельні матеріали: камінь, глина, пісок.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, 7 колгоспників Косяківки нагороджені орденами й медалями, в т. ч. бригадир рільничої бригади С. О. Бурячок - орденом Леніна.
В селі є середня школа, будинок культури, бібліотека.
Вперше Косяківка згадується в історичних документах за 1765 рік. У 1905 році відбувся виступ селян, які працювалй в поміщицькій
економії. Викликані поміщиком війська придушили цей виступ. Під час Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна антифашистська група під керівництвом І. Я. Байдикова. За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, понад 100 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР.

Косяківка