Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Березянка

Велика Березянка - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 40 км від залізничної станції Ольшаниця. Населення - 2323 чоловіка.
На території села знаходиться колгосп «Прогрес», який має 3346 га землі, в т. ч. орної - 3050 га. У колгоспі вирощують зернові культури й цукрові буряки, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі: бджільництво, птахівництво, садівництво.
За видатні заслуги в розвитку сільського господарства 16 колгоспників удостоєно урядових нагород. Голова колгоспу Г. А. Трохименко та завідуючий молочною фермою М. Д. Майстренко нагороджені орденом Леніна.
У Великій Березянці є середня школа, будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня.
В історичних документах село вперше згадується в 1743 році. В 1905 році у Великій Березянці відбувся виступ селян, який очолив І. Я. Коберник. Біднота почала громити панський маєток, ділити поміщицьку землю. Але виступ був придушений карателями.
Під час Великої Вітчизняної війни 118 жителів села нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу. Два вихідці з села - І. А. Коберник та Г. М. Макітренко - генерали Радянської Армії.

Велика Березянка