Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Блощинці

Блошинці - село, центр сільської Ради. Розташорані на правому березі річки Красної, за 16 км від районного центру та за 5 км від залізничної станції Сухоліси. Населення - 1011 чоловік.
Тут знаходиться колгосп «Шлях до комунізму, який має 1391,1 га землі, в т. ч. 1348,3 га орної.
У Блощинцях є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медамбулаторія, аптека.
Село засноване в XVII ст. Селяни брали участь у гайдамацькому русі. В 1768 році тут діяв гайдамацький загін під проводом А. Журби. 15 липня того ж року в Блощинцях відбулася сутичка гайдамаків з карателями, які вбили- 30 і взяли в полон 64 повстанців. У лютому наступного року карателі знову напали на село, схопили 9 селян і стратили їх у Рокитному.
В 1919 році створено партійний осередок. В лютому 1922 року село відвідав голова ВЦВК М. І. Калінін. На честь його перебування на приміщенні клубу встановлено меморіальну дошку.
За мужність і відвагу в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників 188 жителів нагороджені орденами й медалями. С. І. Мельниченку (посмертно) та П. Махині присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Біля села на березі річки збереглися залишки двох городищ. Тут розкопано також кургани кочівників XI-XII століть.

Блощинці