Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озерна

Озерна - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південь від районного центру й залізничної станції Біла Церква та за 4 км від автомагістралі Київ-Одеса. Населення - 4043 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Коржівка та Межове.
В селі розміщені центральні садиби колгоспу «Комуніст», елітнонасінницького радгоспу ім. 9 січня 1905 року, цукрозавод і відділення «Сільгосптехніки».
Колгосп має 3178,2 га землі, в т. ч. 3073,6 га орної. За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 5 чоловік.
Радгосп ім. 9 січня 1905 року, створений у 192. році, має 3234,9 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3163,5 га орної землі. Тут вирощується елітне насіння цукрових буряків і зернових культур. За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, у 1967 році його удостоєно ордена Трудового Червоного Прапора. В повоєнні роки 97 чоловік за трудові досягнення нагороджено орденами й медалями, зокрема орденом Леніна - колишнього керуючого відділком П. Т. Богача, бригадирів рільничих бригад - В. С. Буглака та Л. П. Кравця. За видатні заслуги в розвитку сільського господарства в 1950 році директорові радгоспу І. Л. Перковському, колишньому головному агрономові . В. Козловському і головному механіку К. П. Завадському присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

1847 року в селі збудовано цукровий завод. За роки Радянської влади він повністю реконструйований, його виробнича потужність - 9600 цнт переробки буряків на добу.
На території села є серёдня і восьмирічна школи, будинок культури, 2 клуби, 3 бібліотеки, дільнична лікарня, 5 медпунктів, аптека.
Вперше Озерна згадується в 1656 році, коли поблизу села відбулася зустріч Б. Хмельницького з кримським ханом, який ішов на допомогу розбитим польським військам. Під час революції 1905-1907 pp. робітники цукрозаводу виступили з вимогою збільшення заробітної плати і встановлення 8-годинного робочого дня.
За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 624 жителі села.

Озерна