Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тулинці

Тулинці - село, центр сільської Ради, розташоване за 35 км від районного центру і залізничної станції Миронівка. Населення - 732 чоловіка.
У селі знаходиться колгосп ім. Гагарша, який має 2028 га землі, з них орної - 1601 га. Виробничий напрям - вирощування зернових культур і цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За визначні
трудові успіхи урядових нагород удостоєно 6 колгоспників. Тулинці мають восьмирічну школу, клуб, бібліотеку, пологовий будинок.
У травні 1905 року селяни Тулинців, які Працювали у поміщицькому маєтку, застрайкували, закликавши до виступу жителів навколишніх сіл. Коли поміщик викликав карателів, селяни спалили кілька поміщицьких будівель й контору економії. Карателі арештували активних учасників виступу, але примусити селян приступити до роботи не змогли. Поміщик змушений був збільшити платню та поліпшити умови праці.
За героїзм у боях проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни 152 жителів села нагороджено орденами й медалями. У Тулинцях народився народний артист УРСР А. О. Хорошун.
У селі є архітектурний пам'ятник - дерев'яна церква, збудована в XVII-XVIII ст. Біля села досліджено кургани скіфського часу (IV ст. до н. е.), виявлено городище часів Київської Русі.

Тулинці