Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ташань

Ташань - село, центр сільської Ради. Розташована на високому правому березі річки Сулою та її притоки Ташаньки (басейн Дніпра), за ЗО км на схід від районного центру і 31 км від залізничної станції Переяславська. Населення - 1850 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Положаї і
Шевченкове.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 2275 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1945 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощування зернових культур. Значне місце належить овочівництву й тваринництву. З допоміжних підприємств є млин, пилорама.
В селі є середня, вечірня й заочна середні школи, будинок культури, дві бібліотеки, лікарня, пологовий будинок, медична амбулаторія, аптека.
Ташань уперше в історичних джерелах згадується під 1146 роком в Іпатіївському літопису як укріплений пункт, споруджений для захисту кордонів Переяславської землі.
В листопаді 1919 року створено партійну організацію.
За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни, 160 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Біля Ташані досліджено кургани доби бронзи (III-II тисячоліття до н є.) та часів Київської Русі.

Ташань