Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Паляничинці

Паляничинці - село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги річки Кам'янки, за 12 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Фастів, Населення - 1022 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Червоне.
У Паляничинцях - центральна садиба колгоспу «Росія», земельні угіддя якого становлять 3,5 тис. га, в т. ч. орної землі - 2,6 тис. га. Виробничий напрям - вирощування зернових культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі - свинарство, птахівництво, рибництво, садівництво. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва ланковий М. О. Яровенко удостоєний ордена Леніна, доярка М. Д. Микитенко - ордена Жовтневої Революції.
В селі - восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури. Діють медамбулаторія, пологовий будинок.
Уперше в історичних документах Паляничинці згадуються в 1637 році. У травні 1905 року селяни організували страйк. Вони вимагали від поміщика оплати праці за встановленими ними розцінками.
За героїзм та мужність, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 136 жителів села нагороджені орденами й медалями.
У Паляничинцях народився професор О. Т. Рябишенко.
На околиці Паляничинців знайдено бронзовий енколпіон часів Київської Русі. Біля села є дві стародавні могили - Башина і Шахова, назву яких пов'язують з битвами проти турків.

Паляничинці