Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Македони

Македони - село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км від районного центру і залізничноі станції Миронівка. Населення - 762 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Кулешів і Малі Прицьки.
У Македонах розміщена центральна садиба колгоспу ім. Котовського, що має 3702 га землі, з них 3080 га
орної. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Розвинуте тваринництво.
Село має восьмирічну школу, бібліотеку, клуб, пологовий будинок.
У документальних джерелах Македони вперше згадуються 1640 року. Навесні 1905 року селяни Македонів, які працювали в поміщицькій економії, брали участь у страйках. Активний організатор страйків X. М. Бідний став ініціатором створення комітету бідноти у 1919 році.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла група партизанського загону ім. Чапаева, яку очолював М. Авраменко. У вересні 1943 року в період підготовки до звільнення Правобережної України біля села висадилося 17 радянських десантників. Жительки села Г. Пікулик та О. Семещенко переховували червоноармійців, а потім допомогли їм налагодити зв'язок з партизанами загону ім. Чапаева. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 52 жителі села нагороджено орденами й медалями.

Македони