Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василів

Василів - село, центр сільської Ради. Розташований на річці Красній, за 43 км від Білої Церкви й за ЗО км від залізничної станції Сухоліси. Населення - 763 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Затиша (виникло в 1840 році), Красне (засновано в 1803 році).
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Жовтень», земельний фонд якого становить 2261,6- га, в т. ч. орної землі - 2038,6 га. За трудові досягнення орденами й медалями нагороджено 5 чоловік.
У Василеві є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, аптека.
Село засновано в часи Київської Русі. В період першої російської революції 1905-1907 pp. селяни виступили проти поміщиків.
У передвоєнні роки колгосп славився високими врожаями цукрових буряків і вирощуванням високопродуктивної породи свиней. Свинарку О. К. Лазаренко в той час нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 193 уродженці села нагороджені орденами й медалями СРСР.

Василів