Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малий Букрин

Малий Букрин - село, центр сільської Ради, розташоване за 48 км від залізничної станції Миронівка, за 8 км від пристані Ходорів на Дніпрі. Населення - 610 чоловік. Сільраді підпорядковані села Великий Букрин,
Ромашки.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, сільськогосподарські угіддя якого становлять 1638 га, орні землі - 1380 га. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Розвинуті тваринництво, овочівництво, бджільництво.
Малий Букрин має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку.
У вересні 1943 року, коли радянські війська створили Букринський плацдарм, партизани й жителі села подавали їм значну допомогу в боях з ворогом. Під час боїв майже все село було зруйноване. За героїзм і мужність, виявлені в боях з фашистськими загарбниками, 352 жителі села нагороджено орденами і медалями.
У Малому Букрині народився український радянський письменник П. В. Гуріненко.
Біля Великого Букрина розкопано поселення трипільської культури (III тисячоліття до н. е.), виявлено могильник ранньо-слов'янської зарубинецької культури (II ст. до н. е.- II ст. н. е.). Поблизу села збереглися Залишки городища часів Київської Русі. Біля с. Ромашок досліджено кургани скіфського часу (VII-VI ст. до н. е.).

Малий Букрин