Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Веприк

Веприк (стара назва - Веприн) - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від
районного центру і залізничної станції Фастів. Населення - 1815 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Млинок.
У Веприку - центральна садиба колгоспу ім. XXII з'їзду КПРС, земельні угіддя якого становлять 3 тис. га, в т. ч. орної землі - 2,1 тис. га. В колгоспі вирощують переважно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку колгоспного виробництва 12 передовиків нагороджено орденами й медалями, вт. ч. доярку М. І. Алакоз - орденом Леніна, тракториста Л. Я. Котляра - орденом Жовтневої Революції.
В селі є середня школа, дві бібліотеки, будинок культури.
В роки Великої Вітчизняної війни поблизу Веприка діяв 5-й партизанський батальйон, одним із загонів якого командував житель села І. В. Кучинський. За мужність і відвагу, виявлені в боях з німецько-фашистськими окупантами, 200 чоловік нагороджено орденами й медалями.
У Веприку останні роки свого життя працював класик української музики К. Г. Стеценко (1882-1922). Тут його й поховано. 1956 року композиторові споруджено пам'ятник.

Веприк