Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червона Мотовилівка

Червона Мотовилівка (старі назви - Гуляники, Казенна Мотовилівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру і за 2 км від залізничної зупинки Півні. Населення - 4688 чоловік. Сільраді підпорядковані села Велика Мотовилівка, Вишняки й Тарасенки.
У Червоній Мотовилівці розташована комплексна бригада колгоспу «Рассвет» (центральна садиба в с. Великій Мотовилівці), земельні угіддя якого становлять 4,9 тис. га, в т. ч. орної землі - 3,4 тис. га. Вирощують переважно зернові культури й цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку тваринництва завідуючу молочно-товарною фермою М. Ф. Страшук нагороджено орденом Жовтневої Революції.
В селі є середня і восьмирічна школи, бібліотека, клуб.
Уперше в історичних документах село згадується у XII ст. під назвою Гуляники. 1560 року київський воєвода князь К. Острозький подарував його Івану Мотовиловцю, звідки й пішла нова назва. Під час повстання декабристів у с. Великій Мотовилівці з 31 грудня 1825 року до 2 січня 1826 року перебував повсталий Чернігівський полк.
За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 149 жителів Червоної Мотовилівки нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.
Біля с. Червоної Мотовилівки виявлено поховання доби пізньої бронзи (IX-VIII ст. до н. е.), знайдено пряслиця з червоного шиферу часів Київської Русі. На околицях села розташовано кілька стародавніх городищ та 5 курганів.

Червона Мотовилівка