Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Селезанівка

Селезанівка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сквирці, за 10 км від районного центру і за 2 км від автомагістралі Київ-Вінниця. Населення - 1152 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Дубина.
У Селезенівці міститься відділок ім. Калініна радгоспу «Сквирський» (центральна садиба у м. Сквирі), який має 2226 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2040 га орної землі.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Перші згадки про Селезенівку в історичних джерелах належать до 1610 року. В 1886 році тут відбулися селянські заворушення. Активні виступи селян мали місце також у 1905-1906 роках.
У серпні 1918 року селяни Селезанівки брали активну участь у повстанні проти німецьких окупантів і гетьманців . У 1922 році в селі створили комсомольську організацію. За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни 182 жителів Селезенівки нагороджено орденами й медалями СРСР.

Селезанівка