Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сулимівка

Сулимівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру і за 4 км від залізничної станції Сулимівка. Населення - 1122 чоловіка.
Тут міститься птахорадгосп «Сулимівський», земельні угіддя якого становлять 3246 га, в т. ч. 1907 га орної землі.
В Сулимівці є середня школа, бібліотека, клуб, діє амбулаторія.
Село заснував на початку 20-х років XVII ст. гетьман запорізьких козаків І. М. Сулима. Під час революції 1905-1907 pp. у Сулимівці відбулися селянські заворушення.
В боях з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни особливо відзначився уродженець Сулимівки Я. С. Приходько, командир роти автоматників.
В 11-годинному нерівному бою з окупантами в с. Грабівці на Донеччині він знищив ЗО фашистів. Я. С. Приходько посмертно нагороджений орденом Леніна. Йому споруджено пам'ятник біля Київського державного художнього інституту, студентом якого він був напередодні війни.
У селі зберігається видатна пам'ятка історії й архітектури - кам'яна тридільна церква, побудована І. М. Сулимою в 1622-1629 роках.

Сулимівка