Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Помоклі

Помоклі - село, центр сільської Ради. Розташовані за 18 км на північний схід від районного центру і за 12 км від автомагістралі Київ-Харків. Населення - 2486 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Виповзки.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Більшовик», за яким закріплено 5131 га сільськогосподарських угідь, з них 3091 га орної землі. Колгосп спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Значне місце належить тваринництву. З допоміжних підприємств є пилорама, млин, столярна майстерня.
В Помоклях є середня школа, бібліотека, клуб, лікарня, пологовий будинок.
З історичних джерел відомо, що село існувало ще в XVI столітті. За участь у революційних виступах під час революції 1905-1907 pp. жителі села Н. Гресь, М. Дубина, Д. Сич, І. Канівець, Д. Герасименко були засуджені й заслані до Сибіру. 1921 року створено партійну, а 1923-го - комсомольську організації.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 112 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Поблизу Помоклів збереглися кургани скіфських часів (VI-III ст. до н. е.) та залишки стародавнього земляного валу.

Помоклі